ANKARA'DAN KLASİK İTALYA YUNANİSTAN & BALKAN

499 . 00 €

Tur Programı

ANKARA’DAN - ANKARA’YA

KURBAN BAYRAMINDA

KLASİK İTALYA

YUNANİSTAN & BALKAN

ROMA(2) – FLORANSA(1) – GENOVA(1) - VENEDİK(2)– BELGRAD(1) SELANİK – SOFYA

25 AĞUSTOS - 03 EYLÜL 2017

 

25 AĞUSTOS 2017-26 AĞUSTOS2017 :  ANKARA-   İSTANBUL  - SELANİK – IGOUMENITSA

Ankara’da belirtilen noktadan  saat 21:00 da hareketle Tekirdağ üzerinden İpsala'ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan'a giriş. Dedeağaç, Gümülcüne, İskeçe, üzerinden Selanik’e varış. Ardından Selanik Şehir Turu. Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in Cafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp cafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından  serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket Yapılacak gümrük işlemlerini takiben Grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve saat 23:55’de hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

27 AĞUSTOS 2017 :       BARİ – ROMA  ( POMPEİ & IŞIKLAR ALTINDA ROMA  

Sabah yerel saatile 09.30’da İtalya’nın Liman kenti Bari’ye varışı takiben otobüsümüz ile Yol güzergahımızdaki Antik Kent Pompe’yi indirimli fiyatla (Ekstra75 €) gerçekleştirebilme imkanı bulacağız. Bu turumuzda Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Ardından İtalya’nın başkenti Roma’ya  hareket ve varış. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Bir süre dinlendikten sonra, dileyen misafirlerimizle (Ekstra 25€) Işıklar Altında Roma ( By Night) Akşam Turu’nu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Roma’nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi’nden  Romanın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız, ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum,  Via Del Corso , Piazza Del Popolo  akşam ışıkları altında göreceğimiz yerlerdir. Geceleme otelimizde.

28 AĞUSTOS 2017 :                   ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Roma Şehir Tanıtım Turunu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır.  Şehirde serbest zaman , Geceleme otelinizde.

29 AĞUSTOS 2017 :                    ROMA –  FLORANSA                           

Sabah kahvaltısının ardından  odaların boşaltılması ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ediyor ve varıyoruz. Şehre varışın ardından, Floransa şehir turunu gerçekleştiriyoruz.. Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır.Gezi sonrası şehir merkezinde serbest zaman misafirlerimiz zamanlarını şehri daha yakından tanıyarak ve alışveriş yaparak değerlendirebilirler. Otelimize geçiş, oda dağılımı  ve  Geceleme otelimizde.

30 AĞUSTOS 2017:                         FLORANSA – GENOVA    ( PİSA&PORTOFİNO  )                    

Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası, odaların boşaltılması ve konaklama yapacağımız Genova’ya doğru hareket. Grubumuzun kabulü halinde,   Ekstra Pissa  (45 €) Gezisini gerçekleştirebiliriz.  Gezimizde Toscana bölgesinin önemli tarihi şehri Pissa ‘yı göreceğiz. Etrüxlerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan, Campo die miracoli (  Mucizeler Meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pissa’da göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası ve İtalya’nın ve Dünya’nın en nadide tatil beldelerinden biri olan Portofino’ya hareket. Şarkılara ilham olan ve San Fruttuoso Keşişlerince kurulan ve geliştirilen Akdenizin en önemli turistik beldesi İtalyan Rivierasının incisi Portofino  kasabasına ulaşım. Rengarenk bakımlı evleri ve bu evlerin altındaki Lüks Cafeler ,Barlar , dünyaca ünlü butikleri ve limanında demirleyen lüks yatları ile ünlü bu şirin kasaba da  geçireceğimiz keyifli dakikalar olacaktır. Portofino ziyareti sonrası , Genova’ya hareket ve varış , varışımızı takiben yapılacak Genova Panoramik Şehir Turunu gerçekleştireceğiz.  Genova liman bölgesi, Sampdoria’nın maçlarını oynadığı Luigi Ferraris Stadı, Piazza de Ferrari, San Lorenzo Katedrali, Torre della Lanterna görülecek yerler arsındadır.   grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle Otelimize varış, yapılacak oda dağılımı sonrası serbest zaman. Konaklama otelimizde. 31 AĞUSTOS 2017 :     GENOVA - VENEDİK   (   (MİLANO&VERONA&GARDA )                       

Sabah erken saatlerde alınacak  kahvaltı sonrası grubumuzu bekleyen özel konaklama yapacağımız Venedik’e doğru harelet. Grubumuzun kabulü halinde, Ekstra ( 90 € ) Milano&Verona&Garda Turunu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde ilk olarak,  Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine hareket ediyoruz. Yapacağımız Milano şehir turunda  şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo meydanına geliyoruz.Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü  Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak Milano’daki zamanımızı tamamlıyoruz. Ardından, İtalya’nın mermeri ile ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Jülyet’in evinin de bulunduğu Verona’ya varıyoruz.  Eski şehiri , günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği Tarihi Arenayı Senyörler Sarayı,  Brave-Dante ve Erbe Meydanını  görebilme imkanı bulacağız. Verona’dan ayrılıp bu mevsimde dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin uğramadan yapamadıkları doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz ve ardından, Konaklama yapacağımız otele transfer ve yerleşme. Konaklama Otelimizde.

1 EYLUL  2017:                           VENEDİK

Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası vaporettolar ile geçiş yapıyoruz.  San Marco meydanına doğru hareket ediyoruz. San Marco Meydanına varıyoruz , Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır.  Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları su üstünden daha detaylı gezme imkanı yakalıyoruz (Ekstra(25€) . Ayrıca, rehberlerimizin düzenleyeceği  Ekstra Dünyaca ünlü dantel el işçiliğinin üretildiği atölyeleri görüp alış-veriş yapabilecekleri Burano Adası (35 €) turuna katılabilirler.  Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman. Geceleme otelde.
 

2 EYLUL 2017:                           VENEDİK –  BELGRAD  (BLED GÖLÜ)

Alınacak sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve Sırbistan’ın baş kenti Belgrad’a doğru hareket. Misafirlerimiz arzu ederlerse yol güzergâhımızda bulunan Slovenya’nın Doğa Harikası Bled Gölü ( Ekstra  25 € ) ziyaret edilebilecektir. Bred Gölü, Slovenya'nın Alplere yakın kesiminde bulunan harika manzarasıyla ülkenin en çok ilgi çeken doğal güzelliklerinden biri. Göl çevresindeki yürüyüş parkları, yeşil alanları ve göl ortasında küçük bir kiliseye ev sahipliği yapan adasıyla dünyanın her yanından turist çekmektedir. Göle ulaştığımızda ilk olarak  Bled Gölü çevresinde yürüyüş yapıyoruz, verilecek serbest zamanda muhteşem göl plajlarında yüzme imkanı yakalıyoruz. Gölden hareketle Belgrad’a varış ve   Konaklama otelimizde.

3 EYLUL 2017  :                       BELGRAD - SOFYA – İSTANBUL  - ANKARA

Sabah kahvaltısının ardından  odaların boşaltılması ve  hareket: Öğle üzeri Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya varış. Varışı takiben düzenlenecek olan Sofya Panoramik şehir turu gerçekleştirilecektir. Gezimizde St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii, Ndk Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Yapılacak otobüs yolculuğunun ardından İstanbul üzeri Ankara’ya  hareket ve gerekli mılalrımız sonrasında varış. Gezimizin ve servislerimizin sonu.

DAHİL OLAN SERVİSLER :

 • Ankara –Selanik-Igoumenitsa-Bari-Roma-Floransa- Genova - Venedik-Belgrad-Sofya - İstanbul – Ankara arası Lüks Otobüslerle Konforlu ulaşım hizmeti.

 • Roma – Floransa -  Venedik –  Genova - Selanik – Belgrad - Sofya’ da  gerçekleştirilecek şehir turları.    

 • Venedik ‘te ( Treviso )   4*.Otelde  2  Gece  Oda Kahvaltı Konaklama

 • Floransa’da ( Montecatini) 4* Otelde  1  Gece  Oda Kahvaltı Konaklama.

 • Genova ‘da    4*.Otelde  1  Gece  Oda Kahvaltı Konaklama

 • Roma ‘da      4* Otelde  2  Gece  Oda Kahvaltı Konaklama.

 • Belgrad‘da      4* Otelde  1  Gece  Oda Kahvaltı Konaklama..

 • Igoumenitsa – Bari arası  Feribot yolculuğu.

 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri.

 • Venedik Vaporetto geçiş ücretleri

 

DAHİL OLMAYAN SERVİSLER :

 

 • Vize işlem ve ücreti    

 • Yurt Dışı Çıkış Fonu  

 • Ekstra turlar.

 • Şehir Konaklama Vergileri  (Yolcu Tarafından Otele Ödenir )

 • Sağlık sigortası

 • Ören yerleri giriş ücretleri

 

İKİ & ÜÇ KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI: 499 €

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                       :  395 €

2-12 YAŞ ÇOCUK                                   :  489 €
 

1-Otobüs İle ulaşımlı turlarda minimum 25 kişi katılım ve üstü olması durumunda turumuz otobüs ile gerçekleşecek olup, katılım sayısının 25 kişinin altında kalması durumunda önceden haber vermek kaydıyla kişi sayısına uygun özel dizayn araçlarımız ile turlarımız gerçekleştirilecektir. Turun İptali durumunda son bildirim tarihi tur kalkışından 7 gün öncesidir ve tur başka bir tarihe ertelenebilir.

2-GATA Tur, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3-GATA Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

4-Üç kişilik odalarda 3.yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataklardan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

5-Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

6-Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. 
7-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından GATA Tur sorumlu tutulamaz.

8-GATA Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak GATA Turun hiç bir sorumluluğu yoktur. GATA Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında GATA Tur'un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

9-T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan GATA Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Sınır kapı girişlerindeki  sorumluluk misafirlere aittir.Sınır kapısı geçişlerinde .Yurt dışına çıkışta  devlet tarafından istenebilecek belgeler için çalıştığınız kurum ile irtibata geçmeniz tavsiye edilir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır

10-Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan GATA Tur sorumlu değildir.

11-Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından GATA Tur sorumlu tutulamaz.

12-Gezi boyunca kullanılacak Pasaportlarda kesinlikle Kuzey Kıbrıs giriş kaşesi olmayacaktır

13-Bu program için Yunanistan Büyükelçiliğinden alınacak Schengen vize çok girişli olacaktır

14-Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan GATA Tur sorumlu değildir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz

DAHİL OLAN SERVİSLER :

 • Ankara –Selanik-Igoumenitsa-Bari-Roma-Floransa- Genova - Venedik-Belgrad-Sofya - İstanbul – Ankara arası Lüks Otobüslerle Konforlu ulaşım hizmeti.

 • Roma – Floransa -  Venedik –  Genova - Selanik – Belgrad - Sofya’ da  gerçekleştirilecek şehir turları.    

 • Venedik ‘te ( Treviso )   4*.Otelde  2  Gece  Oda Kahvaltı Konaklama

 • Floransa’da ( Montecatini) 4* Otelde  1  Gece  Oda Kahvaltı Konaklama.

 • Genova ‘da    4*.Otelde  1  Gece  Oda Kahvaltı Konaklama

 • Roma ‘da  4* Otelde  2  Gece  Oda Kahvaltı Konaklama.

 • Belgrad‘da 4* Otelde  1  Gece  Oda Kahvaltı Konaklama..

 • Igoumenitsa – Bari arası  Feribot yolculuğu.

 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri.

 • Venedik Vaporetto geçiş ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

DAHİL OLMAYAN SERVİSLER :

 • Vize işlem ve ücreti    

 • Yurt Dışı Çıkış Fonu  

 • Ekstra turlar.

 • Şehir Konaklama Vergileri  (Yolcu Tarafından Otele Ödenir )

 • Sağlık sigortası

 • Ören yerleri giriş ücretleri"GATA TOURS GÜVENCESİ İLE"

Fiyat Bilgileri

İKİ & ÜÇ KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI: 499 €

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                       :  395 €

2-12 YAŞ ÇOCUK                                   :  489 €

Ulaşım Bilgileri

1-Otobüs İle ulaşımlı turlarda minimum 25 kişi katılım ve üstü olması durumunda turumuz otobüs ile gerçekleşecek olup, katılım sayısının 25 kişinin altında kalması durumunda önceden haber vermek kaydıyla kişi sayısına uygun özel dizayn araçlarımız ile turlarımız gerçekleştirilecektir. Turun İptali durumunda son bildirim tarihi tur kalkışından 7 gün öncesidir ve tur başka bir tarihe ertelenebilir.

2-GATA Tur, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3-GATA Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

4-Üç kişilik odalarda 3.yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataklardan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

5-Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

6-Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. 
7-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından GATA Tur sorumlu tutulamaz.

8-GATA Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak GATA Turun hiç bir sorumluluğu yoktur. GATA Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında GATA Tur'un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

9-T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan GATA Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Sınır kapı girişlerindeki  sorumluluk misafirlere aittir.Sınır kapısı geçişlerinde .Yurt dışına çıkışta  devlet tarafından istenebilecek belgeler için çalıştığınız kurum ile irtibata geçmeniz tavsiye edilir. Bu konuda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır

10-Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan GATA Tur sorumlu değildir.

11-Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından GATA Tur sorumlu tutulamaz.

12-Gezi boyunca kullanılacak Pasaportlarda kesinlikle Kuzey Kıbrıs giriş kaşesi olmayacaktır

13-Bu program için Yunanistan Büyükelçiliğinden alınacak Schengen vize çok girişli olacaktır

14-Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan GATA Tur sorumlu değildir.

TIKLAYIN BİZ SİZİ ARAYALIM

Satış danışmanlarımız ile iletişime geçebilir her türlü soru ve/veya görüşlerinizi iletebilirsiniz.

ÇAĞRI MERKEZİ

0 (312) 435 54 24

Çalışma Saatleri: 09:00 - 19:00

TIKLAYIN BİZ SİZİ ARAYALIM

Satış danışmanlarımız ile iletişime geçebilir her türlü soru ve/veya görüşlerinizi iletebilirsiniz.

ÇAĞRI MERKEZİ

0 (312) 435 54 24

Çalışma Saatleri: 09:00 - 19:00

© 2015 Tüm hakları saklıdır.


gata tur tursab belgelidir.


Haber Bülteni

Sitemizdeki yenilikler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-bülten listemize kayıt olunMüşteri iletişim merkrezi
0 (312) 435 54 24
gata@gata.com.tr

Ana Sayfa | Hakkımızda | Son dakika fırsatları | Yurt İçi Oteller | Kültür turları | Yurt dışı turlar | İletişim