BAŞTAN BAŞA BALKANLAR & YUNANİSTAN & SOFYA

499 . 00 €

Tur Programı

YUNANİSTAN :Kavala,Selanik - MAKEDONYA :Üsküp,Teteova,Ohrid

ARNAVUTLUK :Elbasan,Tiran,İşkodra- KARADAĞ: Bar,Budva,Kotor  

 HIRVATİSTAN :Dubrovnik

BOSNA HERSEK : Mostar,Blagaj,Poçitel,Saraybosna- SIRBİSTAN :Belgrad-

BULGARİSTAN :Sofya,Plovdiv

  4* OTELLERDE KONAKLAMA

MAKEDON FOLKLOR GÖSTERİSİ DAHİL

8 ADET SABAH KAHVALTISI ve 7 ADET AKŞAM YEMEĞİ DAHİL

19 HAZIRAN 2017   

1.GÜN | ANKARA - İSTANBUL  - İPSALA - KAVALA (899 KM) :

Saat 18:00 KARUM İŞ MERKEZİ     18:30 SIHHİYE ATATÜRK LİSESİ önünden hareket, İstanbul–Silivri–Keşan karayolu takip ederek Kavala'ya hareket ediyoruz

20 HAZIRAN 2017

2.GÜN | KAVALA - SELANİK (150 KM) :

Gerekli molalardan sonra İpsala sınır kapısında Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Gümülcüne-İskeçe karayolundan Yunanistan'a yolculuk ediyoruz. Sabah saatlerinde Kavala'ya varış. Kahvaltımızı Kavala'da alıyoruz. Kahvaltının ardından Kavala şehir turunda Kavalalı M.Ali Paşa Evi ve Heykeli, İmarethane, su kemerleri gezisi ardından Selanik ’e varış. Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz ve panoramik şehir turu; Selanik Kalesi, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli, E.Venezelo ile P.konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles ve Elefterios meydanlarını geziyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Selanik'de.

Arzu eden  misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek; akşam yemekli içkili, Yunan müziği ve buziki eşliğinde ''YUNAN TAVERNASINA'' eğlenceye gidiyoruz. 

21 HAZIRAN 2017

3.GÜN | SELANİK - ÜSKÜP  - TETOVA - OHRİD (410 KM) :

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Üsküp‘e hareket ve varış. Şair Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’de tur esnasında görülecek yerler; Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Kurşunlu Han, Eski Çarşı, Fatih Sultan Mehmet döneminde Vardar Nehri üzerine inşa edilen Taş Köprü, Makedonya Meydanı, Rahibe Teresa Evi, Üsküp Şehir Kapısı, Davut Paşa Hamamı, Çifte Hamam, Osmalı Bedesteni, Arasta Camii, Kapan Han gezilerimiz sonrası Tetova (Kalkandelen) şehrine hareket. Harabati Baba Bektaşi Tekkesi ve Alaca Cami ziyaretleri ardından Ohrid'e geçiyoruz. otelimize yerleşiyoruz. MAKEDON FOLKOR GÖSTERİSİ eşliğinde Akşam yemeği ve konaklama Ohrid'de.

22 HAZIRAN 2017

4.GÜN | OHRİD - ELBASAN - TİRAN - İŞKODRA (230 KM) :

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ohrid'de gezimize başlıyoruz.Gezilecek yerler; Aya Sofya Kilisesi, Kale (Panoramik), Osmanlı Mahallesi, Aziz Kril ve Metodios Heykeli, Çınaraltı Meydanı, Halveti Tekkesi, çarşı gezileri sonrası dünyaca ünlü Ohrid İncisini alacağımız geleneksel Atölyelerden birine gidiyoruz. Elbasan üzerinden 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. Turumuzda Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Opera ve Bale Binası ve İskender Bey Meydanını geziyoruz. Tiran turumuz sonrası Arnavutluk’taki son durağımız olan Karadağ ile Arnavutluk arasında sınır oluşturan İşkodra Gölü’nün güneydoğu ucuna kurulmuş İşkodra’ya geçiyoruz. Panoramik şehir turu sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde

23 HAZIRAN 2017

5.GÜN | İŞKODRA - BUDVA - KOTOR - DUBROVNİK - NEUM (210 KM) :

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Karadağ’a geçiyoruz. Bar ve Petrovac üzerinden, son yıllarda Güney Avrupa’nın en gözde tatil mekanlarından birisi hâline gelen Budva’ya hareket. Yol güzergahımızda bakir bir koy üzerinde bulunan Stveti Stefan Adasını panoramik olarak tepeden seyir ve fotoğraf molası. Ardından Budva'ya varış. Budva'da; Eski Şehir ve Kaleyi gezdikten sonra, Kotor’a hareket. Kotor’da; Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve Tarihi Saat Kulesi gezileri sonrası manzarası ile bizleri büyüleyecek keyifli bir yolculuk ardından Hırvatistan’a geçiyoruz. Uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik’e varış. Dubrovnik şehrinde ki turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Azis Sahour Kliesesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic’in Heykeli, Tarihi Çeşme ve 14.yüzyıldan kalma Avrupa'nın halen aktif olan en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Franciscan Katedrali, Rector Sarayı gezileri sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde

24 HAZIRAN 2017

6.GÜN | POÇİTELİ - BLAGAJ - MOSTAR - SARAYBOSNA (240 KM) :

Neum’daki Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yol üzerindeki eski Osmanlı Köyü Poçiteli’yi ziyaret. Sonrasında, Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Ardından Mostar'a hareket. Mostar şehrinde tarihi Mostar Köprüsü‘nü ziyaret. Tarihi köşkü, Mehmet Bey Camisi ‘nden Mostar’ı seyir ve Karagöz Camisi‘ni ziyaret ediyoruz. Mostar‘dan ayrılış ve yol boyunca muhteşem bir doğayla ünlü Neretva Nehri bizi takip ediyor.

Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Nazi Treni ’nin ve yıkılan köprünün panoramik görülmesinin ardından molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde veriyoruz. Osmanlı ’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan Meşhur Konjic

(Konyitz) Köprüsünü görme imkanı ve Saraybosna‘ya otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Saraybosna'da.

Dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek akşam yemekli limitli içkili, Boşnak müziği eşliğinde ''BOŞNAK GECESİ'' eğlencesine gidiyoruz.

25 HAZIRAN 2017

7.GÜN | SARAYBOSNA - BELGRAD (300 KM) :

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Şehir turumuzda; Baş Çarşı, Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının Oğlu Gazi Hüsrev Bey Camisi, Kütüphane, Saat kulesi, Katolik Katedrali, Fatih Sultan Mehmet’e hediye Edilen Hünkar (Fatihova) Camisi’ni, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin Köprüsü, Şehrin Koruyucusu Sönmeyen Ateş, Pazar Yeri Şehitliği, Osmanlı Kalesi ve Beyaz Tabyanın panoramik olarak görülmesi. Bosna'nın kurucusu Aliye İzzet Begoviç Anıt Mezarı ve Kovaçi Şehitliği'nin gezilmesi ardından Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a hareket. Belgrad'daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Belgrad'da.

26 HAZIRAN 2017

8.GÜN | BELGRAD - SOFYA (395 KM) :

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Belgrad‘ta Dedinje’de Josip Broz Tito’nun Mozolesi, Yeni Adalet Sarayı, Federal Parlamento, Terazije Caddesi, Ulusal Tiyatro, Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı (İstanbul Kapısı, Sokullu Mehmet Paşa Kapısı, Askeri Müze), Şehit Damat Ali Paşa Türbesini geziyoruz. Bayraklı Camii ve Meryem Ana Gül Kilisesini ziyaretin ardından Sava Katedrali’ni geziyoruz ve Sofya‘ya hareket. Sofyadaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Sofya'da.

27 HAZIRAN 2017

9.GÜN | SOFYA - PLOVDİV - İSTANBUL  - ANKARA (1029 KM) :

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Sofya‘da St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başkanlık Sarayı, Parlamento Binası, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Banya Başı Camii, Ulusal Tiyatro, Alexander Meydanı, Vitoşa Caddesi'ni gördükten sonra Plovdiv(Filibe)’e hareket. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Plovdiv, Makedon, Trak ve Roma krallıkları döneminde tarihte hep farklı isimlerle yer almış, Osmanlı İmparatorluğu döneminde de Filibe ismini almıştır. Burada yapacağımız şehir turunda; Cuma Camii, Sveta Bogoroditsa Kilisesi, antik tiyatro ve eski Plovdiv görülecek yerlerdir. Ardından Türkiye'ye hareket. Kapıkule sınır kapısından Türkiye'ye giriş. Free shooplarda vereceğimiz serbest zaman ardından İstanbul'a varış. Gerekli molalarımız sonrası gece saatlerinde Ankara'ya varış.
 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

- Lüks  Otobüs İle Ulaşım

- Türkiye sınırları içerisinde  Araç İçi İkramlar ( Çay, Kahve, Su, Meşrubat, Kek )

- 7 Gece Belirtilen 4* Oteller’de vb. Konaklama

- Otellerde; Sabah Kahvaltısı (8) – Akşam Yemeği (7)

( 1.Gün Kahvaltı Kavala’da Alınacaktır. )

- Programda Belirtilen Şehir Turları

- Makedon Folkor Gösterisi

- Tüm Otel Vergileri

- Şehir Giriş Ücretleri

- Kapı Geçiş Ücretleri

- Feribot Geçiş Ücretleri

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

- Tüm Şahsi Harcamalar

- Öğle Yemekleri

- Yemeklerde Alınan İçecekler

- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

- Ekstra Gece Eğlenceleri ( Yunan Gecesi 45 €, Boşnak Gecesi 40 € )

- Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL)

- Vize İşlem Ücreti

- Yurtdışı Seyahat Sigorta Paketi

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

- Lüks  Otobüs İle Ulaşım

- Türkiye sınırları içerisinde  Araç İçi İkramlar ( Çay, Kahve, Su, Meşrubat, Kek )

- 7 Gece Belirtilen 4* Oteller’de vb. Konaklama

- Otellerde; Sabah Kahvaltısı (8) – Akşam Yemeği (7)

( 1.Gün Kahvaltı Kavala’da Alınacaktır. )

- Programda Belirtilen Şehir Turları

- Makedon Folkor Gösterisi

- Tüm Otel Vergileri

- Şehir Giriş Ücretleri

- Kapı Geçiş Ücretleri

- Feribot Geçiş Ücretleri

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

- Tüm Şahsi Harcamalar

- Öğle Yemekleri

- Yemeklerde Alınan İçecekler

- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

- Ekstra Gece Eğlenceleri ( Yunan Gecesi 45 €, Boşnak Gecesi 40 € )

- Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL)

- Vize İşlem Ücreti

- Yurtdışı Seyahat Sigorta Paketi
"GATA TOURS GÜVENCESİ İLE"

Fiyat Bilgileri

İKİ VE ÜÇ  KİŞİLİK  ODALARDA KİŞİBAŞI  : 499 € (NAKİT ÖDEME İÇİN GEÇERLİDİR)

TEK KİŞİLİK ODA                                         :  739 €

2-12 YAŞ ÇOCUK                                           :  486 €

Ulaşım Bilgileri

Otobüs İle ulaşımlı turlarda minimum 25 kişi katılım ve üstü olması durumunda turumuz otobüs ile gerçekleşecek olup, katılım sayısının 25 kişinin altında kalması durumunda önceden haber vermek kaydıyla kişi sayısına uygun özel dizayn araçlarımız ile turlarımız gerçekleştirilecektir. Turun İptali durumunda son bildirim tarihi tur kalkışından 7 gün öncesidir ve tur başka bir tarihe ertelenebilir.

TIKLAYIN BİZ SİZİ ARAYALIM

Satış danışmanlarımız ile iletişime geçebilir her türlü soru ve/veya görüşlerinizi iletebilirsiniz.

ÇAĞRI MERKEZİ

0 (312) 435 54 24

Çalışma Saatleri: 09:00 - 19:00

TIKLAYIN BİZ SİZİ ARAYALIM

Satış danışmanlarımız ile iletişime geçebilir her türlü soru ve/veya görüşlerinizi iletebilirsiniz.

ÇAĞRI MERKEZİ

0 (312) 435 54 24

Çalışma Saatleri: 09:00 - 19:00

© 2015 Tüm hakları saklıdır.


gata tur tursab belgelidir.


Haber Bülteni

Sitemizdeki yenilikler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-bülten listemize kayıt olunMüşteri iletişim merkrezi
0 (312) 435 54 24
gata@gata.com.tr

Ana Sayfa | Hakkımızda | Son dakika fırsatları | Yurt İçi Oteller | Kültür turları | Yurt dışı turlar | İletişim